Darmowa dostawa od 50,00 zł

Zegarki Atlantic

( ilość produktów: 126 )

Zegarki Atlantic należą do najpopularniejszych czasomierzy na świecie. Stanowią kwintesencję szwajcarskiej precyzji i elegancji, a o ich jakości świadczy chociażby to, że klienci wybierają je już od niemal 130 lat. Losy i dokonania tej marki to ważna część historii zegarmistrzostwa. Warto ją prześledzić aż do czasów współczesnych. Wówczas łatwo się przekonać, że zegarki Atlantic były i wciąż są godne zaufania. Zmieniają się projekty, materiały i technologie wykonania zegarków, ale firma Atlantic wciąż produkuje jedne z najciekawszych, najbardziej oryginalnych i eleganckich, a także najsolidniejszych modeli na świecie.

130 lat doświadczeń marki Atlantic

Historia zegarków Atlantic rozpoczęła się w 1888 roku w szwajcarskim mieście Bettlach. Założycielem firmy był Eduard Kummer, wówczas czterdziestotrzyletni mistrz zegarmistrzostwa. Po latach kształcenia się w tym rzemiośle powrócił w swoje rodzinne okolice i postanowił założyć własną firmę. Od nazwiska swojego twórcy i miejsca powstania pierwotnie przedsiębiorstwo nosiło nazwę EKB. Początkowo pracowało tam zaledwie kilkanaście osób. Jednak jeszcze przed końcem stulecia Atlantic zatrudniał ponad 700 pracowników. W krótkim czasie firma przyczyniła się do powstania ważnego okręgu przemysłowego, a następnie uczyniła z niewielkiej miejscowości pod Grenchen stolicę szwajcarskiego zegarmistrzostwa. Była innowacyjnym przedsięwzięciem, biorąc pod uwagę ograniczenia technologiczne przełomu wieku. Pracownicy wykonywali pracę ręcznie, a przedsiębiorstwo przez niemal dwadzieścia pierwszych lat swojego istnienia nie miało podłączenia do sieci elektrycznej. Warto jednak zauważyć, że przełomowa myśl założyciela marki Atlantic nie dotyczyła jedynie produkowanych przez jego firmę zegarków.

Eduard Kummer wyprzedzał swoją epokę pod względem technologicznych aspektów produkcji, a nawet prawa socjalnego przyjaznego pracownikom. Należy też doprecyzować, że początkowo szwajcarska firma z Bettlach nie tworzyła gotowych modeli, ale skupiała się na produkcji części na zlecenie innych zegarmistrzowskich marek. Pierwsze autorskie modele już pod nazwą Atlantic powstały dopiero na początku lat 30. XX wieku. Zasłynęły między innymi tym, że były to pierwsze na świecie zegarki odporne na działanie wody. Nawet dzisiaj, po ponad stu latach, zegarki Atlantic  kojarzone są ze swoją wyjątkową wodoodpornością. Trudno się zatem dziwić nazwie Atlantic, która nawiązywała do bezmiaru oceanu. Symbolem marki jest natomiast między innymi kotwica. W swojej długiej historii firma osiągnęła wiele sukcesów, wśród których można wymienić chociażby przełomowy datownik zegarków Atlantic. Kolejne wypuszczane modele były także coraz bardziej odporne, nie tylko na wodę, ale też czynniki mechaniczne. Przełomowym rozwiązaniem okazał się jednak zegarek Worldmaster.

Zegarkowy mistrz świata

Elegancki i bardzo wytrzymały zegarek Worldmaster oparł się próbie czasu i do dziś jest chętnie wybierany przez klientów. Dla wielu ludzi stanowi kwintesencję szwajcarskiej jakości i klasycznego, pełnego elegancji stylu. Nawet starsze modele z serii Worldmaster wciąż cieszą się uznaniem konsumentów na całym świecie. Wyposażone są tradycyjnie w skórzany pasek oraz okrągłą kopertę. Należą do najelegantszych, najbardziej tradycyjnych modeli zegarków na świecie. Przywołują skojarzenia z dawnymi czasami świetności czasomierzy, dopracowanych w najmniejszym szczególe. Współcześnie do klasycznych modeli w serii Worldmaster dołączają nieco nowsze projekty. Pojawiają się chociażby zegarki z bransoletą zamiast paska, a także modele bardziej sportowe, jak chociażby zegarki Atlantic  Worldmaster Diver. Modele z tej serii przeznaczone są dla mężczyzn. 

Szeroka oferta Atlantic

Szwajcarska firma idzie z duchem czasu i produkuje obecnie zegarki w różnych duchu. Noszą je mężczyźni i kobiety, osoby ceniące sobie elegancki styl, ale również konsumenci preferujący na co dzień nieco więcej luzu. Wśród pań wielkim zainteresowaniem cieszy się chociażby linia Atlantic Elegance, łącząca tradycyjną i charakterystyczną okrągłą kopertę z bardzo kobiecą i oryginalną bransoletą. Miłośniczkom nieco cięższych kształtów przypadną do gustu zegarki Atlantic Sealine, a jeżeli będą szukać bardziej oryginalnej, bo dwukolorowej bransolety, wówczas odpowiedzią na ich potrzeby może okazać się linia Atlantic Seramic. Marka kojarzona z okrągłymi, dosyć dużymi kopertami ma w swojej ofercie także mniejsze zegarki o prostokątnym szkiełku. Modele te są oryginalnym, ale także bardzo eleganckim uzupełnieniem kobiecej ręki.

Atlantic w Polsce

Zegarki Atlantic pojawiły się w Polsce dopiero w latach 50. ubiegłego wieku. Szybko jednak zyskały na popularności i stały się jedynymi z ulubionych produktów Polaków. Zainteresowanie kolejnymi modelami było tak duże, że marka w krótkim czasie uznała kraj nad Wisłą za jeden ze swoich kluczowych rynków eksportowych w tej części Starego Kontynentu. Przedstawiciele starszych generacji z rozrzewnieniem wspominają swój pierwszy zegarek Atlantic. Nie dziwi zatem, że dzieciom i wnukom chętnie kupują nowe modele tej marki.

Zaufane Opinie IdoSell
4.68 / 5.00 153 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-26
Wspaniałą i bezproblemową obsługa
2024-01-22
Produkt jak w opisie
pixel