Darmowa dostawa od 50,00 zł

Zegarki Lorus

( ilość produktów: 153 )

Lorus to ekskluzywna marka zegarków z ponad 130-letnią tradycją. Firma została założona dokładnie w 1882 roku. Od samego początku głównym celem założycieli oraz projektantów, pracujących dla firmy, było podążanie za panującymi trendami modowymi. Lorus nigdy nie był jednak marką, która jedynie pasywnie kopiowała najbardziej popularne tendencje. Niewiele czasu zabrało założycielom firmy, aby zegarki Lorus stały się swoistym wyznacznikiem nowych trendów. Odznaczające się zawsze charakterystycznym, modnym designem zegarki Lorus bardzo szybko zdobyły sobie ogromną popularność, zwłaszcza wśród osób młodych. Stało się tak zapewne dlatego, że Lorus od samego początku niezwykle umiejętnie, a niekiedy wręcz z prawdziwym artyzmem umiał łączyć modny design z akcentami klasycznej elegancji. Dzięki temu, czasomierze Lorus stały się synonimem najbardziej wszechstronnych zegarków, mogących stanowić ozdobę niemal każdego stroju.

W odróżnieniu od wielu innych producentów, Lorus nigdy nie stawiał sobie jednak za cel tworzenia zegarków, które jedynie efektownie się prezentują. Japońska firma zawsze dbała o to, aby jej wyroby cechowały się równiez wysokimi zaletami użytkowymi, dzięki czemu zarówno sto lat temu, jak i obecnie, z powodzeniem mogą być one używane także w funkcji zegarków sportowych.

Z czasem, marka Lorus zyskała sobie tak pochlebne opinie, że zainteresowało się nią tak wielkie przedsiębiorstwo, jakim jest Seiko Watch Corporation. Firma Lorus do dziś jest częścią tej wielkiej, japońskiej firmy i nadal produkuje zegarki bardzo dobrej jakości, które na dzień dzisiejszy są oficjalnie dystrybuowane w ponad czterdziestu krajach całego świata. Na rynek europejski firma Lorus wkroczyła stosunkowo późno, bo dopiero w w latach 80-tych dwudziestego wieku, jednak w żaden sposób nie przeszkodziło to jej w błyskawicznym zdobyciu ogromnej popularności. Obecnie czasomierze Lorus są oficjalnie dostępne w niemal wszystkich krajach europejskich, w tym również w Polsce.

Kolejną istotną zaletą, która wyróżnia zegarki Lorus od akcesoriów produkowanych przez wiele innych firm jest niezwykle wysoka jakość materiału. Od samego początku istnienia twórcy firmy stawiali sobie za cel tworzenie zegarków cechujących się naprawdę wysoką trwałością. Najwyższej jakości materiały używane do produkcji zegarków (mowa między innymi o tytanie, skórze, nylonie oraz stali nierdzewnej) są wizytówką znanej i cenionej na całym świecie marki należącej do gigantycznego przedsiębiorstwa Seiko Watch Corporation.

Aktualnie firma zajmuje się produkcją sześciu różnych kategorii zegarków. W bogatej, liczącej kilkaset różnych modeli, ofercie Lorus są dostępne zegarki damskie, męskie, utrzymanej w stylu klasycznej elegancji, czasomierze miejskie, biżuteryjne a także wysokiej jakości zegarki sportowe.

Jedną z charakterystycznych cech wszystkich oryginalnych zegarków produkowanych przez Lorus jest unikatowy mechanizm kwarcowy zamontowany w sercu zegarka. Można uznać to za coś w rodzaju podpisu, jaki Lorus składa na każdym wyprodukowanym przez siebie i wypuszczonym do obrotu egzemplarzu.

Jedną z cech, za które użytkownicy tak wysoko cenią zegarki produkcji Lorus jest fakt, że żadna z kategorii produkowanych przez tę firmę zegarków nie jest traktowana przez macoszemu. Obecni sterownicy prestiżowej marki kontynuują w ten sposób idę podjętą i wcieloną w życie ponad sto lat temu przez jej założycieli. W ofercie czasomierzy Lorus znajdziemy więc bogaty wybór zarówno jeżeli chodzi o zegarki męskie, damskie czy biżuteryjne, jak i czasomierze miejskie lub sportowe. Co istotne, w każdej z tych kategorii klienci mogą spotkać wiele modeli, które znacząco różnią się od siebie pod względem designu.

W przypadku zegarków przeznaczonych dla Panów oferta obejmuje więc szeroki wybór czasomierzy, spośród których bez problemu można wybrać co najmniej kilka modeli pasujących do różnych rodzajów stroju, czy będzie to elegancki garnitur przeznaczony na spotkanie biznesowe, wytrawny bankiet czy po prostu codzienny, modny strój, w jakim chodzimy po mieście. Co prawda, na oficjalnej stronie producenta możemy znaleźć stwierdzenie, że "Lorus to marka dla aktywnych i pozytywnie nastawionych do życia osób, potrafiących cieszyć się z każdej upływającej chwili". W praktyce jednak obok głównej linii, wyznaczającej stylistykę czasomierzy produkowanych przez japońską firmę, wymagający klienci znajdą również znaczną liczbę męskich zegarków o designie mniej lub bardziej odbiegającym od powyższej definicji.

Podobnie wygląda sytuacja jeżeli chodzi o zegarki damskie oraz biżuteryjne. W tym pierwszym przypadku Lorus ma do zaoferowania zarówno czasomierze dedykowane aktywnym, nowoczesnym kobietom, które śledzą najnowsze trendy w modzie światowej, jak i zegarki znakomicie nadające się na różnego rodzaju bardziej formalne okazje.

W przypadku zegarków biżuteryjnych, oferta Lorus zawiera obecnie ponad czterdzieści egzemplarzy, nieraz znacznie różniących się od siebie designem. Podstawową zasadą, w której streszcza się stylistyka czasomierzy biżuteryjnych od Lorus, jest jednak łączenie elegancji ze stonowaną, nienachalną aczkolwiek przykuwającą uwagę zjawiskowością. Cechą charakterystyczną zegarków biżuteryjnych produkowanych przez Lorus jest fakt, że do ich wytwarzania używa się cyrkonii, dzięki czemu tarcza czasomierza prezentuje się naprawdę niezwykle.

Oferta zegarków sportowych Lorus obejmuje ponad 35 różnych modeli. Klienci znajdą tutaj zarówno zegarki sportowe w wersji light, które będą znakomicie komponować się na przykład z wiosennym lub letnim strojem, jak i zaawansowane technologicznie czasomierze dedykowane osobom uprawiającym różne dyscypliny sportu. Oprócz wysokiej jakości wykonania, trwałości oraz modnego designu, czyli cech charakterystycznych dla wszystkich czasomierzy produkowanych przez japońską firmę, linia zegarków sportowych odznacza się również unikatową konstrukcją łącząca mechanizm kwarcowy zegarka z baterią, co czyni czasomierze sportowe Lorus jeszcze bardziej niezawodnymi.

Zaufane Opinie IdoSell
4.67 / 5.00 149 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-09-06
Super szybka dostawa :)
2023-08-14
Szybka przesyłka, pasek zgodny z zamówieniem, czyli10/10
pixel