Darmowa dostawa od 50,00 zł

Zegarki Casio

( ilość produktów: 384 )

Casio to międzynarodowa firma z branży elektronicznej, która aktualnie ma swoją siedzibę w Tokio. Jest znana na całym świecie dzięki produkcji między innymi kalkulatorów, aparatów fotograficznych, telefonów komórkowych, projektorów, instrumentów muzycznych i oczywiście zegarków. Ludzie z różnych zakątków świata doceniają, że produkty tej firmy cechują się nie tylko efektownym wyglądem, ale także niezawodnością i najwyższą możliwą funkcjonalnością.

Jakie były początki tej firmy? Warto wiedzieć, że powstała ona dokładnie w 1946 roku. Jej pierwszym prezesem został Tadao Kashio - to właśnie od jego nazwiska powstała zresztą nazwa spółki. Co ciekawe, pierwszym urządzeniem wyprodukowanym przez Casio była... fajka yubiwa (to urządzenie pozwalało na dopalanie papierosa do samego końca). Sprzęt stał się prawdziwym hitem i sprawił, że o Casio zrobiło się bardzo głośno.

W 1954 roku firma wyprodukowała pierwszy biurkowy kalkulator, który miał bardzo dużą liczbę niespotykanych wcześniej funkcji. Od tamtego momentu stało się jasne, że firma Casio postawi na elektronikę. Kolejne lata to dalsze sukcesy i coraz nowocześniejsze urządzenia, którymi były kalkulatory z pamięcią podręczną czy naukowe (posiadające na przykład funkcje trygonometryczne). W następnych latach Casio wypuściło na rynek niewielkie kalkulatory, kasy fiskalne, notatniki elektroniczne, telewizory z ekranami LCD czy nawet instrumenty muzyczne. Pod koniec XX wieku ludzie mogli cieszyć się także nowoczesnymi laptopami, aparatami oraz telefonami komórkowymi. Ostatnio Casio stoi także za wyprodukowaniem wyjątkowo cienkiego projektora.

Aktualnie firma jest jednak chyba najbardziej znana ze względu na nowoczesne i użyteczne zegarki. Jakie były początki tej konkretnej dziedziny? Warto cofnąć się do 1974 roku. To właśnie wtedy firma wyprodukowała pierwszy zegarek o nazwie Casiotron. Produkt został wyposażony w mechanizm kwarcowy oraz wyświetlacz LCD. Zegarek nie tylko znakomicie wywiązywał się ze swojego podstawowego zadania - czyli dokładnie odmierzał czas - ale posiadał także automatyczny kalendarz, co w tamtych czasach było bardzo nowoczesną funkcją. W 1981 roku na rynku znalazły się unikatowe zegarki z kalkulatorami. Dwa lata potem powstał pierwszy G-Shock, który po dzień dzisiejszy jest bardzo popularny wśród sportowców i osób aktywnych fizycznie. Firma Casio nie zamierzała jednak na tym poprzestawać. Już w 1989 roku na rynku znalazł się pierwszy zegarek analogowo-cyfrowy, który został wyposażony w nowoczesny sensor służący do mierzenia wysokości albo głębokości. Dwa lata potem klienci zachwalali też zegarki elektroniczne z ekranami dotykowymi. Te produkty nie tylko znakomicie wyglądały, ale posiadały też takie funkcje jak notatnik, książkę telefoniczną, organizer oraz kalkulator. W 1995 roku powstał zaś pierwszy zegarek Baby-G (G-Shock dla kobiet), który został specjalnie dedykowany dla żeńskiej części społeczeństwa. W tym samym roku na rynku znalazła się również unikatowa seria przyrządów do odmierzania czasu, które były sterowane falami radiowymi. Warto też wspomnieć o 2000 roku. Wtedy powstały zegarki WMP-1V. Trzeba zaznaczyć, że zostały one wyposażone w odtwarzacz plików MP3 oraz WQV-1.

Lata doświadczeń, dbałość o każdy detal i umiejętność wykorzystywania nowych technologii sprawiają, że obecnie produkowane zegarki przez Casio są niezwykle dokładne i efektownie zaprojektowane. Istotne jest też to, że producenci wsłuchują się w oczekiwania klientów i robią wszystko, aby spełnić ich zachcianki. Dzięki temu zegarki nie tylko znakomicie odmierzają czas i pozwalają zawsze być punktualnym, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważne. Produkty firmy Casio cechują się też niezwykłym wyglądem i z powodzeniem mogą być używane jako dodatek do wielu wyjściowych stylizacji. Z tej opcji korzystają już nie tylko kobiety, ale coraz częściej także i mężczyźni, którzy również przykładają dużą wagę do wyglądu i zastosowanych elementów.

W naszej ofercie znajdują się różne modele zegarków Casio, które są zróżnicowane pod wieloma kątami - nie tylko płci. Zadowolone będą między innymi osoby aktywne fizycznie poszukujące odpornego zegarka, który pozwoli im bez przeszkód uprawiać różne dyscypliny sportowe. W ofercie znajdują się także produkty przeznaczone dla ludzi chcących po prostu lepiej wyglądać - w końcu zegarki tej firmy odznaczają się nowoczesnym projektem, który jest dostosowany do aktualnie panujących modowych trendów. Poniżej znajdziecie krótkie opisy niektórych modeli, które aktualnie są dostępne w naszym sklepie.

Zegarki Casio A/C Resin Case to opcja przeznaczona dla osób kochających sport i ruch na świeżym powietrzu. Sprzęt jest bardzo funkcjonalny i dodatkowo wyjątkowo odporny, dlatego umożliwia wykonywanie różnych aktywności fizycznych.

Zegarki Casio G-Shock - pierwszy model tego sprzętu powstał 34 lata temu! Już wtedy zegarek cechował się wyjątkową użytecznością. Producenci nie osiadli jednak na laurach i cały czas starali się udoskonalić ten model. W pełni im się to udało, dzięki czemu zegarek jest w stanie sprostać największym wymaganiom. Model G-Shock także jest dedykowany osobom związanym ze sportem. Zegarek jest odporny między innymi na wstrząsy, wodę czy trudne warunki atmosferyczne. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na modele z bateriami słonecznymi, sensorami do mierzenia temperatury powietrza czy nawet ciśnienia atmosferycznego.

Zegarki Casio Baby-G przeznaczone są dla aktywnych i kochających życie kobiet. Charakteryzują się efektownym designem oraz bardzo solidną konstrukcją. Dzięki temu panie mogą korzystać z nich w czasie rozmaitych sportowych akcji. Trzeba podkreślić, że tego typu zegarki świetnie sprawdzają się bowiem zarówno w powietrzu, jak i pod wodą.

Zegarki Casio Beside to dowód na to, że firma Casio potrafi wyprodukować nie tylko rzeczy dla sportowców, ale także przeznaczone stricte na uroczyste okazje, kolacje firmowe, randki itp. Te modele cechują się bowiem niezwykłą elegancją i z powodzeniem mogą być stosowane jako dodatek do wielu wyjściowych stylizacji. Zegarek Casio Beside podkreśli dobry gust właściciela i jego poczucie piękna.

Powyżej zostały przedstawione tylko wybrane modele. Jest ich jednak znacznie więcej, dlatego zachęcamy do zapoznania się z nimi na naszej stronie. Gwarantujemy, że wszystkie dostępne zegarki zostały wyprodukowane przez firmę Casio - jesteśmy bowiem autoryzowanym dystrybutorem tej marki.

Zaufane Opinie IdoSell
4.68 / 5.00 151 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-19
Wszystko odbyło się bardzo szybko w miłej atmosferze :)
2023-09-06
Super szybka dostawa :)
pixel