Krótka historia Seiko
Firma rozwija się z powodzeniem do wybuchu II wojny światowej, gdy całą produkcję dedykowano japońskiej armii, ograniczając tym samym ofertę cywilną, detaliczną. Głównym produktem firmy zostały zapalniki i chronometry morskie przydatne w prowadzeniu działań wojennych. Seiko przetrwa, ale jej rozwój został znacząco przyhamowany.
Po zakończeniu wojny Seiko w 1946 roku wznawia produkcję zegarków. W 1950 roku , firma jako jedna z pierwszych na świecie wprowadza na rynek zegarek mechaniczny o naciągu automatycznym. A w 1963 Seiko wprowadza do produkcji zegarki z funkcją chronografu.
Wynalazek chronografu
Chronograf (chronograph) to rodzaj zegarka z wbudowaną komplikacją konstrukcji mechanizmu, która umożliwia dokładny pomiar i odliczanie różnej długości odstępów czasu. Bez względu na to , jak bardzo skomplikowany mechanizm został użyty w funkcji chronografu w danym modelu zegarka, obsługa tej funkcji jest zawsze bardzo prosta i ogranicza się do jednego lub dwóch przycisków włączających i zatrzymujących pomiar. Chronograf umożliwia odczytanie, dla mierzonego odcinka, czasu o dokładności co do sekundy. Bardziej skomplikowane chronografy mogą pokazywać również upływ godzin.
Pierwsze chronografy powstały na przełomie XVIII i XIX wieku. Zapis odcinków czasu wykonywało przymocowane do igły, czyli wskazówki urządzenia, pióro. Po uruchomieniu czasomierza, pióro poruszało się razem ze wskazówką a po nagłym zatrzymaniu mechanizmu pozostawiało na papierowej tarczy ślad, kleks atramentu. Pomiar na jednej tarczy mógł być wykonany tylko raz, potem należało tarczę wymienić.
Taki właśnie chronograf powstał w 1821 roku skonstruowany przez Nicolasa Mathieu Rieusseca, na prośbę króla Francji Louisa XVIII. Urządzenie miało odmierzać czas biegu konia podczas wyścigów konnych.
W 1844 Adolphe Nicole opatentował chronograf, który nie tylko odmierzał czas dla jednego odcinka, ale kilku odcinków z przerwami, dzięki funkcji zatrzymywania i wznawiania biegu pomiaru. Od czasu tamtego patentu, chronograf nieustannie podlegał zmianom i rozwojowi, a swój największy skok technologiczny zawdzięcza wojnom oraz nowej gałęzi transportu czyli lotnictwu.
Pierwotnie chronografy miały formę stoperów kieszonkowych, później zegarków kieszonkowych z wbudowaną funkcją chronografu, by na przełomie XIX i XX wieku , gdy zmieniająca się również pod wpływem działań wojennych moda, wymusiła wygodniejsze rozwiązania jakim był zegarek przymocowany rzemykiem do nadgarstka i w końcu zegarek z malejącą tarczą na nadgarstku.
Uznaje się, że komplikacja konstrukcji mechanizmu jaką spełnia chronograf jest jedną z najbardziej skomplikowanych funkcji z technicznego punktu widzenia, jaką można zainstalować w zegarku mechanicznym. Rok 1969 jest datą przełomową dla tej technologii. W tym właśnie roku Seiko, Zenith, Heuer, Buren, Dubois-Depraz oraz Breitling, prawie równocześnie, zaprezentowały światu pierwszy mechanizm z automatycznym naciągiem, który został wyposażony w chronograf.
Skomplikowanie tego mechanizmu, zaawansowanie technologiczne projektu wydłuża czas produkcji i podnosi koszt produkcji czasomierza wyposażonego w chronograf. Dlatego wszystkie tego rodzaju zegarki będą charakteryzowały się między innymi wyższą ceną sprzedaży.
Marka Lorus - początki
Marka Lorus istnieje na rynku od 1982 roku. Korzystając z własnych kanałów dystrybucji oraz kanałów holdingu Seiko, którego jest aktualnie częścią, sprzedaje modele zegarków Lorus w 43 krajach Europy, Ameryki Północnej, Afryki i Oceanii. Jej początki w Europie wiążą się z ofertą uzupełniającą do zegarków Pulsar i Seiko. W krótkim czasie od wejścia na europejskie rynku Lorus mógł cieszyć się już ogromną popularnością za sprawą zaawansowanej technologii swoich produktów. Lorus korzystając z własnego oraz Seiko zaplecza nieustannie rozwija proces produkcji podnosząc jej walory technologiczne. Korzystając z niczym nieograniczonego postępu technologicznego Lorus oferuje zegarki najwyższej jakości.
Zegarki Lorus Chronograph - oferta dla aktywnych
Oferta marki Lorus skierowana jest do osób, które cenią sobie elegancję i klasyczny wygląd z odrobiną szaleństwa. Do nich właśnie skierowana jest oferta modelu zegarka Lorus Chronograph. Lorus Chronograph to część kolekcji zegarków o wysokich walorach estetycznych i zaawansowanej technologii. Dedykowane są głównie mężczyznom, którzy preferują zegarki solidne i funkcjonalne. To dla nich wyposażono je w niezwykle precyzyjny i niezawodny mechanizm kwarcowy, zainstalowany w stalowej kopercie. Czytelna, kontrastowa i wyrazista tarcza tego modelu wyposażona jest w datownik i oczywiście chronograf. To dla niego najczęściej jest on kupowany. Funkcja chronografu jest niezwykle przydatna dla właściciela zegarka prowadzącego aktywne życie sportowca. Znajdzie swoje zastosowanie podczas treningów. Lorus Chronograph jest wysoce wodoszczelny, z tolerancją, zależną od wariantu od 50 do 100m głębokości. Można zatem bezpiecznie pływać z nim na ręku a nawet nurkować. Poszczególne warianty modelu Lorus Chronograph różnią się między sobą kolorem koperty, kształtem wskazówek, odcieniem bransolety, jej grubością. W sprzedaży dostępne są też warianty tego zegarka ze skórzanym paskiem.
Dostępna cena zegarków marki Lorus, szeroki wybór modeli damskich, męskich a także dziecięcych , wysoka jakość produkcji i niezawodność - to podstawowe cechy tego produktu.